Qui som?

Cooperació Solidària Internacional

La cooperació internacional de l’ETSETB es vertebra amb iniciatives dels propis estudiants i professors a través d'AUCOOP “Associació d’Universitaris per a la Cooperació”. Una associació que té com a objectiu cooperar en l'àmbit tecnològic amb països en desenvolupament i, per fer-ho, emprèn projectes i activitats a nivell tant local com internacional, alguns d'ells relacionats amb el TFG.

 

Diversos professors de l'escola participen en activitats relacionades amb la cooperació pel desenvolupament i el compromís social:

Voluntariat TIC

Aguilar Iguarta, Mònica

Cabrera Bean, Marga

Calveras Auge, Ana

Gasull Llampallas, Antoni

Pagès Zamora, Alba

Pascual Iserte, Antoni

Pegueroles Valles, Josep

Vidal López, Eva

Villares Piera, Javier

maguilar@entel.upc.edu

marga.cabrera@upc.edu

anna.calveras@entel.upc.edu

antoni.gasull@upc.edu

alba.pages@upc.edu

antonio.pascual@upc.edu

josep.pegueroles@upc.edu

eva.vidal@upc.edu

javier.villares@upc.edu

 Projectes interuniversitaris amb universitats d'Etiòpia

Casademont Serra, Jordi

De la Cruz Llopis, Luis

Nadeu Camprubi, Climent

Pegueroles Valles, Josep

Sayrol Clols, Elisa

Torres Urgell, Lluís

Vidal López, Eva

jordi.casademont@entel.upc.edu

luis.delacruz@upc.edu

climent.nadeu@upc.edu

josep.pegueroles@upc.edu

elisa.sayrol@upc.edu

luis.torres@upc.edu

eva.vidal@upc.edu

Projectes amb Metges Sense Fronteres (Amb realització de TFG)

Casademont Serra, Jordi

De la Cruz Llopis, Luis

Vidal Manzano, Josep

Vidal López, Eva

jordi.casademont@entel.upc.edu

luis.delacruz@upc.edu

josep.vidal@upc.edu

eva.vidal@upc.edu

Responsables de projectes amb finançament del CCD

Aguilar Iguarta, Mònica

Muñoz López, Xavier

Pagès Zamora, Alba

Vidal López, Eva

maguilar@entel.upc.

xavier.munoz@upc.edu

alba.pages@upc.edu

eva.vidal@upc.edu

Projectes europeus

Pagès Zamora, Alba

Pascual Iserte, Antonio

Vidal Manzano, Josep

alba.pages@upc.edu

antonio.pascual@upc.edu

josep.vidal@upc.edu